search
top

Hazard – od starożytności do XXI w.

Hazard jest wynalazkiem starym jak świat. Według znawców historii jego korzenie sięgają 4000 lat przed naszą erą i pierwszych sportowych zakładów bukmacherskich (typowano wtedy zwycięzców wyścigów konnych i grano w kości o niewolników). Na rozpropagowanie hazardu bardzo duży wpływ miała starożytna Grecja, to właśnie Grecja jest kolebką gier i igrzysk.

W 1842 r. Francoise i Luis Blanc powołali do życia pierwszy salon gry w Monte-Carlu i od tamtej pory bingo, baccarat i blackjack rozpopularyzowały się na całym świecie. Potem pojawiły się automaty do gry, czyli jednoręki bandyta, bez których również dziś nie może się obejść żadne kasyno. Zaś w 1911 roku w USA powstało słynne na całym świecie Las Vegas, Stolica Hazardu.

Następny przełom nastąpił pod koniec XX w., kiedy powstał pierwszy internetowy serwis hazardowy. Dziś takich serwisów są tysiące, a każdy przyciąga niezliczoną ilość miłośników ruletki, bingo czy zakładów bukmacherskich. Od kiedy gry hazardowe rozpowszechniły się w internecie, wygrywanie pieniędzy stało się dziecinnie proste!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top