search
top

Bakarat – ryzykowna gra w karty

Bakarat to jedna z popularniejszych gier karcianych, jakie można znaleźć w kasynach. Na pewno większość z Was zna ją z filmów, ponieważ w bakarat lubił grać Bond. James Bond. To również gra preferowana przez doświadczonych hazardzistów, gdyż jest stosunkowo ryzykowna. Poza nieczęsto trafiającym się remisem w baccaracie możliwe są tylko dwa wyniki: przegrana lub wygrana. O wygranej decyduje przede wszystkim łut szczęścia.

Zaletą baccaratu są nieskomplikowane reguły: gracz i bankier otrzymują 2 karty, a potem dodają ich punktację – ten, który będzie miał wyższy wynik, zgarnia pulę. W baccaracie, tak samo jak w blackjacku, gradacja figur nie odgrywa żadnej roli, najważniejsza jest wartość punktowa przyporządkowana kartom. Przykład: 2 i 3 dają razem 5, a 6 i 7 = 3.

W różnych wariantach baccaratu, również klasycznej, istnieje niekiedy możliwość wyciągnięcia dodatkowej karty. Szansa na zwycięstwo w baccaracie wynosi aż 50% i co ciekawe, można obstawiać wygraną krupiera. To właśnie typowanie ewentualnego zwycięzcy, a nie karciana rozgrywka, jest istotą baccarat.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top